Лекція. Український театр помер, хай живуть рейви

Дата: 17.08.2019

Час: 19:00

Локація: IZONE


Підтверджуючи реєстрацію, Ви приймаєте умови щодо згоди на обробку персональних даних.

Український театр помер, хай живуть рейви?

*Реєстрацію закрито. 
Якщо ви зареєструвалися, але не отримали підтвердження - приходьте. Списки будуть на вході.

Факт, що український театр помер, є секретом хіба що для самих театралів. Десятиліття закритості, провінційності й академізму дискредитували державний театр як дійову особу в українському культурному полі. Молодь готова відвідувати виставки, кінопокази, концерти, але при цьому справедливо вважає театр місцем для пенсіонерів, яким лінь прочитати Шекспіра вдома.

У той же час театр поза Україною вже давно перестав бути місцем, де ставлять п’єси. Вже майже півстоліття він є однією із найбільш інноваційних та плідних мистецьких практик, що працює із недоступними іншим медіа переживаннями та способами сприйняття. На прикладі вистав всесвітньо та скандально відомого українського режисера Андрія Жолдака ми спробуємо прослідкувати одну зі спроб створити відповідний світовому контексту театр в Україні.

Також ми поговоримо про те, що відрізняє сучасний театр від класичного, з якої перспективи та де його дивитися, та з’ясуємо, що спільного між сучасним театром та рейвами. І врешті спробуємо зрозуміти причини, чому театрального режисера зі світовим ім’ям позбавили можливості працювати на батьківщині.

Лекцію проведе театрознавець Максим Максимчук, який вивчає та практикує театр у Празі, а в 2018 році створив скандальний проект критики #театральна_дружина. Лекція пройде в спеціальному інтерактивному форматі з відеопоказами фрагментів вистав.