Лекція. У Гуаньчжун – засновник сучасного китайського живопису

Дата: 21.07.2018

Час: 19:30

Безкоштовно


Підтверджуючи реєстрацію, Ви приймаєте умови щодо згоди на обробку персональних даних.

30 мільйонів доларів – таку рекордну суму у квітні 2016 року було заплачено китайському аукціонному дому “Poly” за картину художника У Гуаньчжуна “Село Чжоу”. Це в десятки разів більше ніж коштують роботи Ай Вейвея, чи не єдиного відомого в Україні китайського митця.

 

Запрошуємо познайомитися з одним з найзнаковіших художників Китаю ХХ ст. В мистецькому світі Азії його індивідуальний підхід до інтеграції європейського модернізму та абстракціонізму з традиційним китайським живописом зробив його постаттю, чиї картини постійно продаються з мільйонними цінниками.

 

За свою оригінальну манеру живопису, що не вкладалася в рамки соцреалізму, який на той час вимагала комунистична партія Мао Цзедуна, художник став жертвою Культурної революції. Його картини були засуджені і піддані нищівній критиці. Дуже багато своїх робіт створених за 10 років У Гуаньчжун знищив сам, але це його не вберегло. На два роки він був засланий в глуху провінцію, де малювати чи писати було заборонено.

 

Тим не менше після повернення із заслання, він виходить в авангард китайського мистецтва і швидко стає фігурою національного масштабу в живописі.

 

Про цікаву біографію та творчість митця, про його теорію мистецтва та який зв’язок між У Гуаньчжуном і Василем Кандінським можна буде дізнатися на лекції в IZONE, 21 липня о 19:30.