Освітня програма до виставки Грейсона Перрі

15.02.2017

Грейсон Перрі Благовіщення про угоду з Virgin (деталь) 2012 © автор. Колекція Мистецької Ради, Саутбенк-Центр, Лондон та Британської Ради. Дар автора та Victoria Miro Gallery, за підтримки Channel 4 Television, Art Fund і фонду Sfumato та за сприяння Alix Partners.

 

У рамках виставки Грейсона Перрі «Марнославство дрібних відмінностей» щосуботи проходитимуть освітні події від "Культурний Проект"

 

18.02 (субота)

15:00 - 17:00
Лекція "Творчість Грейсона Перрі: літопис сучасного суспільства"

Переможець найпрестижнішої премії в сфері сучасного мистецтва – Prix Turner – британський художник Грейсон Перрі відомий в першу чергу зверненням до таких забутих і несучасних медіа як кераміка і гобелени. Однак з їхньою допомогою художник піднімає гострі й актуальні питання, говорить про сучасність, яскраво описуючи побут, звичаї, страхи і мрії своїх сучасників.
Лекторка – Катерина Філюк, кураторка і художня критикиня. Вона є директоркою Dymchuk Gallery (Київ), керівницею проекту Кураторської Програми з Наукових Досліджень в Східній Європі, а також кураторкою проекту "Суспільна угода" фонду ІЗОЛЯЦІЯ. Живе та працює в Києві й Амстердамі.

Лекція читатиметься російською мовою.

 

25.02 (субота)

15:00 - 17:00
Експертна екскурсія по виставці

Екскурсію проводитиме Тетяна Жмурко – мистецтвознавчиня, старша наукова співробітниця дослідницького відділу мистецтва XX–XXI століття Національного художнього музею України.

 

04.03 (субота)

15:00 - 17:00
Дискусія "Мода і смак класів Британії та України через призму сучасного мистецтва"

Аналізуючи гобелени Перрі, роботи інших митців та феномени популярної культури, в ході дискусії учасниці обговорюватимуть такі питання: 
Як мода і смак пов'язані з класами в сучасній Британії та Україні?
Чи існують класи в суспільстві? 
Природні вони або штучні? 
Як і ким підтримується класова система? 
Чи можливий перехід з одного класу в інший, тобто чи існує класова мобільність? 
Відображення класовості в моді: яких кодів потрібно дотримуватися для того щоб бути «своїм»? Чи можливо цьому навчитися?

Учасниці:
Надія Чушак, антропологиня, дослідниця культури пам'яті, ностальгії та пост-соціалізму. Квір-активістка. Працює координаторкою правозахисної програми Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Дар’я Посреднікова, випускниця КНУ ім. Т.Г.Шевченка та London College of Fashion - Official, проектна менеджерка в сфері моди. Розглядає моду як лабораторію, в якій відбуваються дослідження, експерименти і нові відкриття.

Модераторка - Ганна Васик, кандидатка філософських наук за спеціальністю філософська антропологія та філософія культури, керівниця програм PinchukArtCentre.

Дискусія відбудеться українською мовою.

 

11.03 (субота)

15:00 - 17:00
Лекція "Басейн (без води): творчість молодих британських художників (YBA)"

Назва лекції запозичена з твору британського драматурга Марка Равенхілла "Басейн (без води)". У цій п’єсі автор на прикладі існування групи художників розкриває механізми, що діють у світі сучасного мистецтва та які він пов’язує з ідеєю успіху та заздрістю колег "по цеху". Марк Равенхілл, що народився в Англії у 1966 році, добре знайомий з мистецькими процесами, що відбувалися у країні на межі 1980-90-х років – у період оформлення цілого покоління митців, переважно вихідців із коледжу Голдсміт, у поняття YBA (або Britart) – молодих британських художників, що заявили про себе низкою радикальних та контроверсійних виставок. У лекції мова піде про мистецькі практики цих художників, а також їхні виставкові проекти, що дозволили їм заявити про себе.
Лекторка – Тетяна Кочубінська, кураторка національних виставок PinchukArtCentre та наукова консультантка дослідницького відділу.

Лекція читатиметься російською мовою.

 

18.03 (субота)

15:00 - 17:00
Лекція "Творчість Вільяма Хогарта. Початок золотого століття англійського живопису"

Якщо англійська словесність століттями посідала одне з перших місць, із зображальністю тут довгий час було дещо інакше. XVIII століття змінює картину, і перше з ряду блискучих імен тих часів – Вільям Хогарт. Цей художник не тільки мислив по-новаторському, створивши і реалізувавши ідею розповіді в картинах (свого роду прообраз коміксів), але і став одним із найкращих колористів усіх часів.
Лекторка – Наталья Романова, старша викладачка Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенко-Карого та викладачка Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Лекція читатиметься російською мовою.

Всі події пройдуть за адресою: вулиця Набережно-Лугова 8, другий поверх. 

Вхід вільний.